lyžování v okolí

Ski areál Stará ves- 2,8km                                                                                                           Skiareál nabízí 2 sjezdovky o celkové délce 1100m s denním i nočním lyžováním. Sjezdovka je vhodná i pro začátečníky, je tedy ideální pro lyžařské kurzy i rodiny, které by chtěly naučit lyžovat nejmenší děti. Nová, prudší sjezdovka je vhodná pro pokročilejší lyžaře.                                                                                                    Svah se dosněžuje technickým sněhem a je pravidelně upravován rolbou. Při sjezdovce se nachází restaurace. Na nedaleké Horské chatě Severka lze domluvit také lyžařského/snowboardového instruktora.

Ski areál Klepáčov-14,5km                                                                                                                V provozu jsou čtyři vleky, z toho jeden je lanový (na cvičné louce). Největší vlek BLV je na červené, uměle zasněžované sjezdovce. Vlek TLV s osvětlením pro večerní lyžování, je ve spodní části červené uměle zasněžované sjezdovky, menší vlek EPV na modré sjezdovce.          3 sjezdovky jsou zasněžovány. Dostatek občerstvení v okolí. Kompletní osvětlení červené sjezdovky, což umožní večerní lyžování také na vleku BLV a sjezdovce o délce 530m.

Ski areál Avalanche- 15,5km                                                                                                            V ski areálu je k dispozici  5 vlastních propojených sjezdovek, 4SEDAČKA AVALANCHE – 1000m, POMA “VYDRA” – 500m, pro střední lyžaře, nástupiště 200m od hotelu – touto pomou až k patě 4-sedačky, VLEK REMÍZ – 500m sjezd přímo v areálu hotelu u snowparku (bowle, U-rampa, skokánek, big air, rail, side bedna). Dětská lyžařská škola, lyžařská škola pro dospělé, půjčovna lyží, skiservis.                                                                                          SNOWPARK
V roce 2007  poprvé otevřeli SNOWPARK se 2 vleky. Nabízí tak možnost sportovního vyžití přímo v hotelovém komplexu. Mezi atrakce patří např. U-rampa, skokánek, bedna, atd.        U snowparku je v provozu i občerstvení a možnost využití služeb půjčovny lyží a bruslí.

Ski areál Čerťák- 15,7km                                                                                                             Ideální místo pro lyžování pro rodiny s dětmi a pro méně pokročilé lyžaře. 4 široké a přehledné sjezdovky se nízkou a střední obtížností. Restaurace přímo na sjezdovce. Skicrossová dráha a skoky pro ty otrlejší. Lyžařská škola a školka. Půjčovna lyží.

Ski areál Kopřivná- 19,7km                                                                                                    Středisko nabízí po celou zimní sezónu výborné lyžařské podmínky, širokou a zcela bezpečnou sjezdovku, i nově prodlouženou sjezdovku na 1350m. Sjezdovka je po celé délce strojově upravovaná a podle potřeby se také zasněžuje. Nahoru Vás dopraví nová komfortní 4sedačková lanovka a vlek.                                                                                                                        Samostatná dětská sjezdovka je vybavena moderním přepravním pásem, najdete zde i kvalitní lyžařskou školku se zkušenými profesionálními instruktory, kteří dětem pomohou učinit první správné kroky na lyžích.                                                                                                     Ski areál Kopřivná je místo plné zábavy. Nabízí velmi kvalitní a strojově upravený snowpark, největší BIG AIR BAG v ČR, snowtubingovou dráhu a mnoho dalších aktivit přímo u sjezdovky.                                                                                                                                                         V areálu najdete plně vybavenou půjčovnu pro začátečníky i náročné zákazníky a plnohodnotný servis. Přímo na sjezdovce se nachází příjemné vytápěné občerstvení pro 100 lidí, kde si můžete vybrat z denního menu.

Ski areál Karlova studánka- 25km                                                                                              Od letošní zimní sezóny nabízí skiareál novou prodlouženou sjezdovku o délce 540m a převýšení 110m. Je zde také nový vlek – dvoukotva Leitner. Sjezdovka je denně technicky upravována a při nedostatku sněhu technicky zasněžována. Přímo v areálu je restaurace s velkou terasou a občerstvením.

A pokud rádi jezdíte na běžkách, věřte, že při dostatku sněhu je zde spoustu kilometrů běžkařských tras. Ty se nachází již asi 300 m od chaty.